| adaaaaaaaaaaaa a întrebat:

TPU! Cum imi fac propria mea tema? Cu molodie cand se aprinde calculatorul si cand se stinge?(scuze de categorie)

1 răspuns:
| danutzz008 a răspuns:

Pentru Windows Xp:
- iti alegi melodia (sa nu dureze mai mult de 10 secunde, deoarece s-ar putea sa nu fie redata in intregime)
- o convertesti in formatul wav
- te duci in partitia c:\windows\media
- acolo se gasesc sunetele din pc
- copiezi Windows Startup\Shutdown intru-un alt loc (sa zicem ca vrei sa le pui inapoi sau pentru siguranta)
- melodiile convertite le redenumesti cu numele Windows Startup\Shutdown si le copii in c:\windows\media.
Acum depinde cat timp se vor reda in timpul pornirii/opririi Win...
Pentru Win7 n.am incercat, s-ar putea sa nu difere mult fata de xp...
Enjoy!