| kastean1999 a întrebat:

TPU urgent, please. Am un notebook si cind il aprind e tot bine se aprinde desktopul tot bine dar peste 2 minute imi apare cu albastru : A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer. Iar mai jos : Dumping physical memory to disk : 100. ajutati-ma va rog ce sa-i fac ca in totdeauna cind il aprin imi apare asa. Please dau funda!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai windowsul virusat sau un program ceva nu mai functioneaza din cauza windows-ului! Reinstaleaza Windows!
Bafta!

| kastean1999 explică (pentru lpavel):

Cum sal reinstalez? big grinbig grinbig grin

| horia2012 a răspuns:

Daca ai Windows 7 incearca solutia asta:
http://wiki.answers.com/......emory_dump

| pozeanimate a răspuns:

Dead blue screen
codul ala scrie in googl si vezi de la ce e
sau in bara de start scrie
CHKDSK C: -f
si dai enter
sau f8 la pornire si dai last know good config...
desi asta nu cred s ajute
mie reinstalarea windows mia ajutat

| CoxOno a răspuns:

Unul din ultimele program instalate pe Windows este corupt sau virusat.
Reinstal Windows ar fi bine sa formatezii tot.