| ianis1231231 a întrebat:

Trebuie routerul neaparat conectat la fibra optica sau la alt cablu. Poate merge un router doar conectat la alimentare sau mai trebuie neaparat bagat si alt cablu de semnal sau ceva?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca trebuie conectat la un cablu de internet. De la priză doar se alimentează.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie setat ruterul sa mearga wifi, dar aceasta presupune sa îi puneti parolă si username. dar va trebuie fibra optica fara fibra optica nu va merge, deoarece el prin fibră optica isi ia semnal, iar fibra o poate instala cei de la cablu, sunatii si chematii la dv echipa sa va instaleze ei fibra optica si ruterul lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde vrei sa ia net?
Poate doar daca vrei printr o cartela 4-5G