| adrian1419 a întrebat:

Trebuie sa-mi fac antivirusul sa nu citeasca anumite fisiere pe care le vreau eu.An un joc si pe net in comentarii am gasit scris ca merge doar daca imi fac antivirusul sa nu mai citeasca documentul.
Am Windows defender.M-am dus la allowed items si nu ma lasa sa apas pe nimic.Nu e niciun buton si nu merge sa dau click nicaieri.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| adrian1419 explică (pentru gelu1970):

Mersi, dar nu merge. Ceilalti au zis ca jocul e Ok

| gelu1970 a răspuns (pentru adrian1419):

Nu trebuie sa-mi explici de ce vrei sa excluzi de scaner folderul cu crack. antivirusul o sa il bage in carantina si jocul o sa ramana nefunctional. ce windows folosesti? daca nu te lasa sa excluzi de scanare un folder sau arhiva posibil ca folosesti windows 8 si nu e activat. sau un w7?

| adrian1419 explică (pentru gelu1970):

W7

| gelu1970 a răspuns (pentru adrian1419):

Windosul tau e activat? in plus windows defender da aceasta problema ce o ai si altor utilizatori. daca nu reusesti atunci cel mai sanatos e sa il dezactivezi si sa instalezi un antivirus bun. ai team viewer instalat? tare as vrea sa vad cum nu poti configura wd

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine.Lasa-l sa citeasca.

| horia2012 a răspuns:

Asta pentru ca acele fisiere contin anumite amenintari pentru sistem.
Mai bine ca nu te lasa, pentru ca atfel in scurt timp vei ajunge sa instalezi sistemul.

| horia2012 a răspuns:

Cauta pe net o alta varianta a acelui joc care nu o sa mai fie blocat de antivirus pentru ca sunt si alte variante.

| adrian1419 explică:

Jocul n-are virusi, doar Crack-ul e vazut ca un troian de antivirus