| florianbz1997 a întrebat:

Un profesor a blocat toate site-urile web gen facebook, jocuri online etc...cum le deblochez?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil le a blocat din router si sigur nu ai acces la el, asa ca lasa facebook ul la scoala

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum.

| al3xander a răspuns:

Ma amuza toti astia care tot zic nu ai ce face. ma rog este foarte usor, este vorba sa folosesti un server de proxy (care de obicei functioneaza si "pacaleste" sistemul de filtrare al site-urilor) sau un site de proxy dar de obicei sunt si ele blocate.
PS: daca intri pe FB prin proxy posibil ca dupa sa iti blocheze accesul pentru ca locatia ta va fi server-ul proxy si va fi "suspect".

| vangaelis a răspuns:

Mare tragedie. Bine v-a facut profesorul. Ora de informatica este utila, pentru alte chestii manifestati-va acasa. Sanatate!

| mircea22b a răspuns:

Fa tunel si cu ocazia asta mai inveti si u ceva. De la PC-ul de acasa la cel de la scoala.