| dantiberiu a întrebat:

Unde imi gasesc setarile pentru placa video, am xp sp3.nu vreau acolo la display la proprietes cand dai click dreapta pe dekstop. vreau setarile placii video

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Pai la placi video ATI dai click dreapta pe Desktop -->Catalyst Control Center
La placi video NVIDIA similar, doar ca scrie Nvidia Control Panel.

Dar ajungi la aceste setari si de la click dreapta pe Desktop-->Properties--> tongue
Dar ca sa modifici aceste setari trebuie sa ai drivere instalate complet, cu tot cu catalyst/control panel.

| Ana213 a răspuns:

Sau mai simplu langa ceas pe taskbar in dreapta jos iti arata sigla de la Nvidia sau Ati si dai un clik de stanga, asta cum spunea si Aero doar daca ai instalate driverele placii video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo unde ai instalat driverele