| InstinctPr3ciS a întrebat:

Unde se salveaza print-screenurile pe care le fac cu Prt Scr?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Scrie in acel programel unde se salveaza. Dar pur si simplu poti si tu sa faci un print screen, manual prin apasarea butonului ''PrtSc'' de pe tastatura, iar dupa aia sa te duci in paint si sa apesti butoanele CTRL+V si se imprima acel print in paint! happy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se salveaza nicaieri sau mai bine zis se pastreaza o perioada in memorie. Daca inchizi PC-ul le-ai pierdut. Pentru salvare deschizi Paint si dai Paste (ctrl-v).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicaieri, se retin in RAM pana le pui tu undeva

| al3xander a răspuns:

Se salveaza in "clipboard" (in RAM). trebuie sa le pui intr-un editor foto si sa le salvezi (poti face asta si cu Paint). uite aici mai multe detalii http://www.take-a-screenshot.org/

| NgrMdx a răspuns:

In Paint, te duci acolo si dai Ctrl+V si apoi poti sa salvezi happy