| 666_7474 a întrebat:

Urgent! Am nevoie de ajutor! Cum creez o adresa profesionala de e-mail? Spre exemplu: ionescu@librarie.ro? (numele persoanei si firma, adica sa nu mai apara yahoo.com)

1 răspuns:
| 3v1lM1nD a răspuns:

Trebuie sa folosesti un client de email gen thunderbird sau outlook.
Dupa ce configurezi contul de email ca sa poata trimite/primii emailuri declari in setari la persoana care trimite emailul urmatoarele:

yourname: numele ales
emailadress: emailul ales
reply email: alt email care sa fie real pentru ca altcumva numai ajunge inapoi la tine ci va ajunge la cel impersonat de tine.

De exemplu pot sa iti dau email de la
traian.basescu@guv.ro dar in momentul in care dai reply va ajunge la cineva numit traian.basescu pe domeniul guv.ro (asta daca exista cineva acolo cu numele asta si cu emailul acesta)
Si atunci la reply email trebuie sa fie emailul meu pentru ca reply ul trimis inapoi sa imi parvina mie si nu lui traian.basescu@guv.ro

Spor!