| AlexMoss a întrebat:

Urgent!
Am un LG GT540 si am facut update si s-a oprit curentul si s-a sters tot androidul si acu nu se mai aprinde va rog spuneti-mi detaliat cum se face recovery la acest telefon
P. S=nu imi spuneti cu "mergi la un service" pentru ca vreau sa stiu si eu cum se face.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Depinde ce versiune de android aveai pe el, daca ai sub 2. 2 nu poti face asta prin recovery si trebuie instalat de la 0.
Incearca sa ii dai un factory reset, tii apasat 5 secunde pe camera+home+power sau il pui in download mode daca nu merge asa, pentru asta tii apasat pe search+vol. up+power.
Eu am patit ceva asemanator si asa am rezolvat, acum am 2. 3. 7 pe el si merge super :-D

| AlexMoss explică (pentru antimulte):

Ma cum se instaleaza de la 0 sau macar un tutorial

| antimulte a răspuns:

Uite aici link cu tutorial si forum daca ai probleme cu tel respectiv, iti spune pas cu pas si iti da si programele de care ai nevoie + drivere

http://androidforums.com/......gt540.html

| AlexMoss explică:

Eu aveam 2. 1

| AlexMoss explică:

Si cum se intaleaza de la 0