| Meludu a întrebat:

URGENT Buna! am si eu o problemuta... Am scapat aparatul de fotografiat (Fujifilm) iar acum zoomul este putin cam stramb ( stiti voi chestia care iese in afara ) si nu mai vrea sa intre inauntru sad. Va rog ma puteti ajuta sa il repar?

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Un service autorizat, trebuie sa ai o lista pe factura de cumparare.Nu baga mina in el ca ii faci de 6 saptamini si nici pe altii buni la toate sa nu ii lasi sa umble, este chestie de mecanica fina actionata de un motor electric sau pas cu pas

3 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Se poate inlocui partea stramba a zoomului cu una noua! Te costa in jur de 80 de lei!
Bafta

| 3ma a răspuns:

Si eu am patit la fel, si nu am putut sa il repar singura. Ar fi mai indicat sa il duci la reparat in loc sa il strici mai tare.

| Meludu explică:

Asa o sa fac big grin Multumesc mult