| Strongman a întrebat:

URGENT! Mi-am luat recent un aparat foto digital nikon coolpix s60 si am observat daca il zgaltan putin se aude o chestie in el. Specific ca nu a fost scapat si nici izbit si el merge perfect, dar ma ingrijoreaza acel sunet din el. Ce ar pute-a sa aiba va rog mult ajutati-ma. DAU FUNDA! VO ROOOG!

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Dacă te frământă extraordinar de tare chestia asta, mergi cu el la garanție și întreabă-i pe ăia de-acolo dacă e sau nu ceva în neregulă cu aparatul. Ei vor fi singurii în măsură să te liniștească. Este posibil ca vreuna din plăcuțele vreunui circuit integrat din aparat să nu fie bine fixată de platforma carcasei (vreun șurub slăbit), asta ar putea fi una din cauze, dar chiar și așa nu cred că este absolut nicio problemă atâta timp cât conexiunile dintre elementele „hardware" sunt ok. happy
O seară bună!

| weeds a răspuns:

E ca-n chirurgie, au uitat japonezii o pensa inauntru.