| Extraterestru2 a întrebat:

VA ROG AJUTORR! Azi am vrut sa descarc un joc ( Vecinu' ) cand am pus sa il descarc s-a descarcat ceva cu litere chinezesti, am sters rapid primeam erori dupa erori dupa am pornit anti-virusul ( acela Microsoft sau ceva de genu ) si am sters vreo 30 de fisiere periculoase de la aia chinezeasca. L-am lasat 2 ore am intrat din nou am pus anti-virusul sa scaneze pe mod complet am mai gasit vreo 4 fisiere peroculoase, le-am sters si dupa am cautat in tot computerul sa sterg ce nu am mai vazut. Toate bune si frumoase, l-am stins, iar acum imi apare sigla cu Windows ( am 7 ), dar dupa se vede doar sageata de la mouse ( pe care o pot misca ) pe ecran complet negru. Nu stiu ce sa faac crying(( si e laptop-ul tatalui meu si are multe documente importante. Va rog ajutati-ma! Va rog crying(((

6 răspunsuri:
| mariusyk08 a răspuns:

Fa-i un Sistem Restore la o data anterioara descarcarii acelui joc. Intri in Safe Mode ca sa il deschizi si teoretic ar trebui sa mearga.
Bafta!

| K0sti a răspuns:

Am pornit anti-virusul ( acela Microsoft sau ceva de genu )...ala e antivirus laughing
Aoleu bai copii si tati...

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred ca ai luat un virus rau, nu ai ce face. Exista centre de devirusare, dar nu stiu ce virus asa de tare ai putut sa iei, s-ar putea sa nu-l rezolve. Fisierele de pe computer cred ca sunt complet pierdute deja. Vezi daca merge safe mode. Daca ai Microsoft Security Esentials, nu ai facut nicio branza, este cel mai prost antivirus posibil. La mine nu imi sterge nici un virus care imi baga o pagina de start neimportanta, il sterge azi, maine il sterge din nou (acelasi) si poimaine din nou, iar el isi face de cap. laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu te pune sa mai umbli prin el. Spune-i tatalui tau sa-l duca la service. Si incearca sa deschizi laptop-ul in SAFE MODE daca poti si spune-mi daca merge, daca nu sa-l duca la un service

| Extraterestru2 explică:

Pentru cei care m-au rugat sa le spun ce a urmat :
Pai, cand a venit tatal meu acasa (a avut niste treaba in ziua aia ), a trebuit sa ii spun, mi-am cerut iertare si dupa a vazut si el cu ochii luo situatia, si-a sunat un prieten care lucreaza la un service si dupa ce am apasat combinatia de butoane CTRL + ALT + DEL a pornit in mod miraculos. Dar mi s-a pus o reclama pe desktop in coltul de jos stanga :/ Dupa ce l-am mai repornit de vreo 5 ori ( reclama nu a mai aparut niciodata ) l-am stins si a zis tati ca prietenul lui de la service, va controla calculatorul ( scuzati exprimarea ) prin TeamViewer ( probabil stiti programul ) si daca este nevoie il va duce personal persoanei de la service.
Ma bucur ca situatia nu a iesit asa de rau si am " scapat " putin. Acum am invatat clar sa nu mai descarc porcarii de pe net, asa le recomand tuturor celorlalti oameni de pe Planeta ( laughing ).

| Anonimmus234 a răspuns:

Ooops...Mi se pare ca ai probleme,dar poti incerca asta:inchide laptopul complet si scoate bateria, dupa bag-o la loc. Daca este tot asa, poti scoate cardul de memorie si sa treci tot ce era pe acel laptop. Daca nu merge, nu mai poti face nimic, decat sa recunosti ce ai facut si sa il duci la reparat.Iti urez noroc!
Si te-as ruga sa imi raspunzi pentru a afla ce s-a intamplat.