| flyms23 a întrebat:

Va rog imi spuneti ce are pc meu, il aprindeam si bipuia odata lung si 2 scurte, facea asa pana il stingeam, l-am desfacut si i-am scos rami si i-am introdus iar, ak nu mai bipuie, dar nu se aprinde monitoru, care ar fi problema? Dau Funda Care zice :p

Răspuns Câştigător
| florinrazvan a răspuns:

Sall acum nuse mai vede monitorul pentru ca nu ai pus rami bine mai scoatei si pune-i din nou daca tot nu merge monitorul inseamna k ai praf in slot adica unde bagi rami trebuie sa iei o hartie o indoi si freci slotul in interior casa numai fie praf si sa fac contact cu rami, si in legatura cu bipuitul vezi sa nu ai blocat butonul dela restart eu asa am patit odata.astept raspuns cu ce ai rezolvat

| flyms23 explică (pentru florinrazvan):

Da am facut si asta ce miai zis tu dar tot bipaie iar, ii un lung bip si doua scurte, pentru ca asta mi so intamplat recent n-am avut asa ceva, ak trei zile mergea si dupa aia o facut asa dar o mers, si acum nu. Si butonu de la start, merge ca apas pe el si porneste,,, dar trebuia cand pornesc sa aud un bip.

6 răspunsuri:
| floppy98 a răspuns:

Bun incearca (daca ai praf in el) sal aspiri cu aspiratorul pe viteza mica rami uitete sa fie bine fixati si toate celealte componente daca nu merge, si numa daca nu iti merge nici asa scoate-l din priza vreo 20 de sec pune-l inapoi in priza apasa pe butonul de star daca nu merge scoate rami si baga iar daca porneste asa inseamna ca la rami s-a stricat ceva... sper sa-ti fie defoloshappy

| flyms23 explică (pentru floppy98):

Multumesc mult ..maine iti dau Funda mi-a mers

| flyms23 explică:

Am uitat sa va spun e Acer si placa geforce 230 2.3 ghz Intel core 2 8ram

| flyms23 explică:

Sami lasi id tau sa mai vb, ca tot nu vrea sa mearga, sper sa nu fie de la placa video sad poate sursA?