| RapperulLucy a întrebat:

Va rog mult...Am o problema cu PC-ul.
Cand se deschide imi apare imaginea de fundal si atat,nimic alt ceva.
Ce sa fac? Cum sa-mi apara bara de jos, iconitele... Am windows XP

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cel mai probabil ai capatat un virus de pe internet, care s-a ocupat de asta.
Nu stiu sigur daca poti face ceva acum, pentru ca virusul deja si-a facut de cap in pc-ul tau.
Asa ca singurul si cel mai sigur lucru pe care-l poti face este sa reinstalezi windows-ul.

| Alexandrup a răspuns:

Nu cred ca e virus.Mai intai da ctrl+alt+del, apasa pe start task manager si uitate daca gasesti in lista aia :explorer.exe. Daca exista inseamna ca ai un virus si daca nu exista inseamna ca tu te-ai jucat pe unde nu trebuie

| availablehandyman a răspuns:

Am patit si eu asa! da-i o restabilire de sistem (o resetare la soft )

| Litovoi a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu PC-ul meu.
Singur solutie este sa reinstalezi windows-ul, fiindca acesta pe care l-ai instalat a fost virusat...
Succes!