| gabibt a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! (Dau funda!)

Am intrat in "My Network Places". M-am dus in stanga la "Network Tasks", la "View Workgroup Computers" si mi-au aparut multe iconite ca cea de la My Computer, cu diferite nume (ex: Claudia-pc, Dana-pc etc.).

Despre ce este vorba?

Va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Sunt calculatoare conectate la acelasi workgroup ca si al tau. Probabil ai net de la RDS sau alt furnizor care foloseste aceeasi metoda. Intre calculatoarele din workgroup se poate face transfer de fisiere mai rapid, daca ambele parti sunt de acord.

1 răspuns:
| gabibt explică:

Deci trebuie sa fiu si eu de acord pentru a putea intra altcineva in calculatorul meu.