| DoarEuShAtaT a întrebat:

Va rog raspundeti-mi la urmatoarele intrebari de tehnologica
Dau vot si fundita
-Cand se ia in considerare rlatia dintre nevoi, pret si venituri?
-Care este regula de bazaa planificarii bugetului?
-Care este costul de oportunitate? Dati un exemplu.
Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| TheLordOfTheRings a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai nevoie de acel produs, sa stii pretul, apoi sa ai veniturile necesare si costul de oportunitate este plata care trebuie sa o achiti la momentul oportun cum ar ''Azi te casatoresti, ai un nr. de persoane la acest eveniment, meniul pentru o persoana este 12 lei[.]La sfarsitul evenimentului trebuie sa achiti o suma de bani"acea suma de bani platita este costul de oportunitate. Sper sa fi fost de ajutor.