| RazvanDananau a întrebat:

Va rog sa-ma ajutati, acum am pe pc windows 7 dar vreau sa incerc windows xp sp 2 deoarece consuma mai putine resurse. Am descarcat windows xp profesional sp2 iso si i-am montat imaginea dar nu stiu sa-l instalez, mai degraba nu stiu sa trec de etapele preinstalarii acelea cu backup ......si altele va rog sa ma ajutati prin teamviewer sau ceva in genu sau cu sfat. Dau funda va rog cat mai repede

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde esti? poate te ajut la propiu nu e asa simplu

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Craiova

| RAY a răspuns (pentru RazvanDananau):

Ai team wiverer?

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Da am team wiverer 9 cand poti sa intri?

| RAY a răspuns (pentru RazvanDananau):

Acuma

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Esti on acum
?

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Id meu la teamwiever 9 e 434 441 324

| RAY a răspuns (pentru RazvanDananau):

Intra acuma

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Spune-mi id tau

| RAY a răspuns (pentru RazvanDananau):

Raymusic19

| RazvanDananau explică (pentru RAY):

Frate ala in cifre zimil ca nu te gasesc

| awspam a răspuns:

Ia clone cd, baga un cd in unitate, si fa un cd cu el din img, apoii dai restart, intra in bios, seteaza sa buteze de pe cd, dai save, restart, dai taste sa plece cdul, cand apar partitiile, D L enter, c partitie de 15000-20000, enter, apoi quick format
enter, dupa care, formateaza, citeste cdul, instaleaza, msalveaza, si intri in w xp, acolo nume data ora, pass, si apoi OZN ul, drivere si totul trebuie instalat manual, daca le ai daca nu, ai face bine sa ai w7 de rezerva pe undeva prin preajma, da funda

| RazvanDananau explică (pentru awspam):

Frate am o problema nu mi se deschide portul unde bagi cd nu stiu de ce eu as vrea sa mi se faca prin ceva teawiewer sau alte programe la fel pasii aia preinstalarii

| awspam a răspuns (pentru RazvanDananau):

Ia un ac daca nu se deschide, si e o gaura acolo pentru deschidere manuala, bagi acul acolo si impingi, e gaura exact pe fata cd-rom ului, pe langa butonul de open, noroc

| efpies a răspuns:

Nu fa prostia asta. Daca consuma multe resurse dezactiveaza Aero.

Click dreapta pe desktop
Personalize
Dai in jos
Apesi Windows Basic.