| ooooooops a întrebat:

Va salut... puteti sa imi spuneti va rog niste site despre cum sa faci bijuterii manual

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ItzRivenGod a răspuns:

De ar fi posobil ceva de genul sa faci bijuterii manul dar din orice si sa valoreze milione de dolari ar fi super.

| aney a răspuns:

Cara, trebuie sa stii italiana ca aici unde sunt eu au multe site uri de genul asta. In Italia nu numai ca merg tare de moda, dar prietenele fac si concurenta intre ele...cine face cerceii cei mai frumosi etc. trebuie sa existe o mercerie in Romania pentru bijou, dar nu stiu daca exista asa ceva, sunt de vreo 7 ani afara. Oricum digiteaza " come fare le bijou fai da te" e ti saltano fuori tanti risultati, solo che in italiano. Bun venit in lumea mea, eu conduc un magazin aici de bijuterii si ma ocup si de partea "arta" creind pentru mine, si crede-ma, e nevoie de tare mult material ca sa poti obtine bijuterii de calitate. Daca as avea timp m-as dedica complet si crede-ma aici, poti vinde o bratara sau un inel chiar si cu 150 euro daca e facut bine si contine macar o piatra semiprezioasa. Daca nu stii italiana, mai asteapta, ca ajunge si in Romania, romanii sunt descurcareti si rapizi, fura cu ochiul din strainatate. te salut!