| MihaelaDart a întrebat:

Vechea versiune stiu ca dupa stergerea persoanei o puteai bloca, acum la ultima versiune numai prin stergere, desi acea persoana inca iti mai poate scrie si tu sa vezi mesajele...
Pentru cei care utilizeaza windows messenger live versiunea 2011, imi puteti spune cum pot bloca o persoana, nu gasesc setarea... exista sau nu?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ciudat, eu l-am avut inainte daca nu iti apare nimic dai click dreapta pe id-ul respectiv si pui blocare contact sau ce iti zice apoi il stergi tot prin click dreapta dupa ce e blocat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate bloca prima data ii deschizi fereastra si sus ai mai multe optiuni cauti cea de blocare. Apoi o stergi si acolo iar te intreaba daca vrei sa o stergi din lista si sa o blochezi (bifezi amandoua variantele).

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Tu folosesti ultima versiune msn? Zi-mi pas cu pas. pentru ca nu vad "nimic sus" de blocat!

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Am facut si printscreen la ce mi-ai zis la ultima varianta...
http://i43.tinypic.com/2rw9c09.jpg

| mgtow a răspuns (pentru MihaelaDart):

Editare contact iar acolo sigur trebuie sa apara ceva de blocare, daca nu intri direct pe hotmail prin posta electronica si acolo te duci la messenger blochezi contactul si il stergi direct.

| MihaelaDart explică (pentru mgtow):

Multumesc, am gasit direct in hotmail aplicatia de blocare.

| mgtow a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ciudat, eu l-am avut inainte daca nu iti apare nimic dai click dreapta pe id-ul respectiv si pui blocare contact sau ce iti zice apoi il stergi tot prin click dreapta dupa ce e blocat.