| Nevroza a întrebat:

Virusii mi-au blocat PC-ul in sensul ca, atunci cand il deschid se inchide, se blocheaza. Am facut un scan cu Malwarebytes si aveam 164, iar de cand "i-am sters" Windowsul o ia razna. Laptopul are Windows 7 pe 32 biti. Ajuta cu ceva daca il repar cu DVD-ul bootabil? Am date importante si nu as vrea sa sterg de pe el.

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Recupereaza fisierele importante folosind CMD inainte de bootare si pune.le pe un stick.Reinstaleaza apoi windows.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Încearcă să îl duci la un specialist. Pe viitor, nu mai instala Windows ca sistem de operare deoarece Linux este mai bun, nefiind prea mulți viruși creați special pentru Linux. În plus, ăștia de la Windows folosesc Linux pe serverele lor, deci și eu știu că ceea ce vând este un rahat.

| Nevroza explică (pentru fyndtnydt7u):

Dar laptopul meu nu are drivere de instalat pe Linux, ci doar pe Windows Vista... doar asta e compatibil. Chiar as vrea sa imi pun Linux, e din start mai bun