| Modzilian a întrebat:

Vreau sa cumpar un HDD extern. Se comporta ca un stick, sau cum? Cum pot salva pe el ce descarc, cum folosesc ce am acolo?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da, e fix la fel cu un stick.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imaginează ți un burete care tot aduna apa in el, acelasi lucru e și un hard extern in interior, maximul de apa cat poate și minimul, dar vezi sa nu îl atunci pe jos, nu cumpăra segate și wdc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cool ar fi un M2 portabil dar costa dar și oferă o viteza super sau un hard ssd in Rack

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dap, fix ca un stick

| gabicoo a răspuns:

Mai bine îți cumperi un SSD extern. Ăsta se comportă ca un stick.

| Modzilian explică (pentru gabicoo):

Da, unul din 2. Bine ca mi-ai amintit. Multumesc.

| RAY a răspuns (pentru Modzilian):

Un hard nu e că un stick, un hdd normal are un cd pe care se scriu date, un ssd este o mica plăcută electronică că un stik, ți am spus de burete e exemplu pentru ssd

| Diana4you97 a răspuns:

Este același principiu. Vei avea în schimb un cablu cu care să te conectezi prin usb.

| ninuku a răspuns:

Da e la fel, sunt de doua feluri, sunt alea care au un singur cablu usb, si se conecteaza la pc si sunt alea care se conecteaza la pc prin usb dar au si cablu un cablu care se conecteaza la curent, iti recomand cele de la EXPANSION, sunt foarte bune, eu am unul de 4 ani si inca merge bine, il am de 4 tera.

| AdrianGht a răspuns:

Salutare! Este ok si hdd si ssd extern. Desi ssd-urile sunt mai rapide si mai stabile. Hdd-ul extern este foarte bun avand in vedere pretul mai mic, dar nu trebuie miscat prea tare in timp ce functioneaza. Daca doriti sa cumparati un hdd/ssd extern va recomand cele de pe Pc Garage, unde daca introduceti codul de reducere VU2AATJJ, primiti o reducere extra.

Aici puteti sa vedeti ce ssd-uri sunt:
https://l.profitshare.ro/l/13456381?hash=ssd.extern.tpu

Aici puteti sa vedeti ce hdd-uri sunt:
https://l.profitshare.ro/l/13456384?hash=hdd.extern.tpu

eu as alege acest model: https://l.profitshare.ro/l/13456383