| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac un pc pe piese si nu stiu prea bine ce piese sa iau...
Ma puteti ajuta cu niste linkuri?(buget maxim 50.000 lei-500 de milioane lei vechi)
Vreau sa contina si urmatoarele acesorii: Monitor,tastatura,mouse,casti,gamepad,volan, router wireless

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Se poate asa ceva, dar nu vad sensul.
Volan de calitate nu prea gasesti la magazinele din tara, deoarece nimeni nu le prea cumpara aparent.
http://bit.ly/15O3jvA
Ai tot ce vrei. Cpu puternic, placa de baza foarte foarte solida, poti face si oc suficient.
Sursa de calitate, foarte puternica(pentru un asa sistem)
carcasa solida, cu totate ventialoatoarele ocupate(am pus si separat)
antivirus+windows 8 pro
casti gaming cu sunet 7.1
doua gamepad-uri xbox(cea mai buna compatiblitate cu jocurile, de orice fel)
mouse si tatatura razer
quad-crossfire de 7990
5 monitoare mari, 3d
10 tb pentru stocare date
ssd 240 gb
router wireless puternic
32 gb ram
unitate optica blueray
mai vezi si tu:p

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea sunt periferice. Daca vrei sa iei un PC din piese + periferice vei avea nevoie de un buget de cel putin +1000 RON.

| supermamici a răspuns:

DE Mark ai vorbit degeaba...

Alexcriss bugetul este prea mare, din cate stiu a scos Dell un sistem care se vinde cam cu 4500 de euro, deci ti-ai putea lua doua happy

| Perfect1T a răspuns (pentru supermamici):

Serios,prea mare? Am vazut placa video mai scumpa ca bugetul lui! Doar o placa video...

| supermamici a răspuns:

Monitor, incearca cu touchscreen: http://bit.ly/13ajBQV

Ca si sistem, poate acesta sa iti fie pe plac: http://bit.ly/sistem-desktop-performant

Orice altceva mai scump nu vei gasi la noi.

| sparky34 a răspuns:

Incearca pe site-ul celor de la eMAG.Au cele mai ieftine piese si in plus gasesti si pc-uri gata facute.