| Dots a întrebat:

Vreau sa imi activez internetul pe telefon si nu reusesc! Am un Samsung Galaxy fit si abonament la Cosmote. Am incercat sa aflu de pe site[http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=17 252&ns=-10000] dar scrie ceva de APN iar eu in telefon am VPN(nu am habar ce specifica). Nu am timp sa ma duc la magazinul lor iar la 1234 nu gasesc servicii cu clientii.Cineva intr-o situatie asemanatoare?
Multumesc. :)

2 răspunsuri:
| romanu22 a răspuns:

Buna, am si eu Samsung galaxy fit si ai doua optiuni de internet prima este de la cosmote da platesti daca depasesti MB depinde de abonament. Sa activezi netu de cosmote trebuie sa dai meniu-setari-wireless si retea -retele mobile-bifezi Utilizare pachet de date.
Al doilea mod ar fi sa gasesti o retea de wi-fi si nu platesti nimic la wi-fi (sper ca stii ce este wi-fi, wi-fi este internet fara fir ceva de genu, sper ca intelegi )ca sa activezi wi-fi ori dai setari -wireless si retea-setari WI-FI-WI-FI activare ori dai la notificari (duci degetu de sus in jos, cred ca stii)si dai WI-FI si iti apare lista cu retelele care sunt in zona si dai una care nu are parola. Daca nu ai inteles intrebama. Funda?

| Dots explică (pentru romanu22):

Da stiam de wifi pe mine ma interesa internetul de la ei inclus in abonament