| DoriB20 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un smart tv Sony bravia(1800 ron) care are screen mirrorig si wifi direct si bla-bla.Dar, sunt curioasa daca pot sa mi conectez aplicati Youtube de pe iphone 5s(ca sa urmaresc un video de ex) pe tv, adica daca as putea sa le "imperechez"?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai wi-fi, atunci probabil poti accesa si internetul de pe tv.
Cu ajutorul unor aplicatii specializate poti realiza conexiune intre aparate, dar aplicatiile s-ar putea sa coste suplimentar. Intreaba atat la Sony cat si la Apple.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrebi personalul din magazinul de unde l cumperi, aici nu cred ca poti primii raspunsuri, deoarece nu multi au asa ceva, sau care au, nu stiu ei detalii tehnice. o zi mișto.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că poți.

| DoriB20 explică:

Aa si spre ex verisoara mea are un Samsung smart tv si ea poate sa afiseze de pe iphone fara probleme.Dar pe net scrie ca doar daca ai Apple tvlaughing