| SerbanElyan a întrebat:

Vreau sa imi iau niste sticlute cu cerneala de imprimanta pentru a umple singur cartusele acasa. Ce trebuie sa stiu? Pentru ca o prietene de-a mamei i-a bagat in cap ca imi trebuie "un cod" de pe cartus ca sa iau cerneala. E adevarat? Toata lumea cu care am vorbit a spus ca iau pur si simplu sticlele. Ca tot cerneala e...

P.S.: Ce trebuie sa stiu? big grin big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumperi cerneala pentru tipul de imprimanta pe care il ai.Conteaza.

| Siyah a răspuns:

Ex: Ai imprimanta Canon, iei cerneala pentru Canon, indiferent de codul inscris pe cartus.

| lpavel a răspuns:

Ca sa schimbi cerneala nu ai nevoie de nici un cod happy! Diferenta e ca unele sunt mai bune altele mai putin bune, dar la urma urmei cerneala e tot cerneala... zic eu happy Bafta!

| sleeky1532 a răspuns:

Poti cumpara cerneala sa umplii cartusul cu o seringa ceva DAR, trebuie inlocuit si un cip de pe cartus. La imprimantele mai noi e un mod de a se asigura ca vei cumpara cartuse pana ti se strica imprimanta. Daca nu schimbi cip-ul ala, imprimanta iti va arata 0% culoare si nu iti va mai imprima. Nu stiu sigur cum o poti reseta acasa. Este ceva de care te vei interesa tu. laughing