| 1Q a întrebat:

Vreau sa imi reformatez calculatorul da nu stiu cum am un CD cu windows8 da nu stiu cum se face cine imi explica primeste FUNDA si VOTURI

6 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Nu te baga sa-ti pui windows 8. inca nu este gata, sunt doar niste releasuri "demo" (sa nu intru in detalii le zic demo)

| iEmonel a răspuns:

Tie iti trebuie desenat.
Cand pornesti pc-ul si vezi ca apare ceva scris apesi ca disperatul pe tasta F1 si Del sa iti intre in Bios si acolo te pierzi. laughing

| Sp33dyt a răspuns (pentru iEmonel):

Te-ai nascut tu invatat?
x 1Q: Fa-ti rost de un windows 7, cu tasta DEL intri in bios (daca ai laptop incearca cu F2 sau F10) te duci pe meniul de Boot, selectezi CD_ROMul ca primul boot si de acolo urmezi instructiunile. destul de simplu

| iEmonel a răspuns (pentru Sp33dyt):

Eu nu m-am nascut, am aparut singur si da, am aparut invatat.
Nu e o regula cu ce tasta se intra in bios. Am laptop si nu e nici F2 si nici F10.

| liviu80 a răspuns:

Ai windows8, sau vrei sa instalezi windows8, pentru ca la formatarea pc nu stiu la ce iti trebuie cd cu windows? daca doar vrei sa formatezi pc foloseste sau incearca ce am zis eu mai jos?
la xp eu il formatez in felul urmator;
-clic pe my computer
-imi apare partitiile(in cazul meu am 5)
-clic dreapta pe una din partitie
-acolo iti apar mai multe
-tu alegi formatare
-dai start

asa fac cu fiecare partitie in afara de c une am windowsul
ai grija ca daca dai formatare iti dispar toate informatiile din acea partitie, ce te intereseaza le salvezi in alta parte si dupa formatare le poti copia inapoi.succes

| liviu80 a răspuns:

Pana la urma tu ce vrei sa faci?
sa instalezi windowsul?
sau sa iti formatezi pc?
sunt 2 chestii total diferite?