| NeluPreda a întrebat:

Vreau să instalez Windows 7 pe un laptop Lenovo Ideapad 110-15ISK și Windows 7 nu are driverele necesare arhitecturii Hardware prea recente a laptopului. Unde pot găsi driverele necesare? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul producatorului laptopului gasesti drivele compatibile. Chiar daca ele nu sunt actualizate la zi, sunt cele mai functionale. Daca producatorul nu ofera drivere pentru sistemul de operare instalat, poti folosi utilitare dedicate pentru gasirea de drivere compatibile (poate chiar versiuni mai noi),
Producatoul ofera drivere pentru Windows 7 pe 64 bit. Poti alege varianta asta.
https://pcsupport.lenovo.com/......iver-list/

| NeluPreda explică (pentru dannyel86):

Mulțumesc mult!

1 răspuns: