| Curiosul999 a întrebat:

Vreau să lămuresc un lucru am aflat că bateriile au un N Nr de cicluri de încărcare dar de exemplu daca eu îmi pun telefonul la 30% până la 100% se consideră un ciclu dar până la 80%? Și câte cicluri de încărcare are o baterie de 4200? De Samsung Galaxy S22 întreb pentru că în ultimele zile incepe să mă enerveze deși l-am cumpărat anul acesta bateria lui nu mă mai tine o zi trebuie băgat la încărcat de 2 ori pe zi și îl am dat și pe Economisire energie și luminozitate la mai puțin de 50% și asta a inceput așa dintr-o dată de vreo 2-3 zile în urmă oare așa e la toate telefoanele?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Cu sau fără garanție, tot la schimbarea bateriei ajungi

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e in garanție, nu te mai obosi cu cicluri și cu procente, dă-l in service

| Curiosul999 explică (pentru sierra1):

Nu am unde sa îl duc fiindcă a fost cumpărat de altcineva ( l-am primit cadou ) și deci prin urmare nu este pe numele meu! Și oricum nu cred că mi-l vor repara!

| Curiosul999 explică (pentru sierra1):

Cred că e singura soluțiehappy

| sierra1 a răspuns (pentru Curiosul999):

Cu sau fără garanție, tot la schimbarea bateriei ajungi

| kalasnicov22 a răspuns:

Ciclu complet se considera de la 0 la 100%.
Procesorul o sa calculeze partial.la 10 incarcari de 80% o sa ai 8 cicluri.

| Whitte a răspuns:

Cum spune @kalasnicov22. Dar uzura nu tine cont de numarul de cicluri. Cand e sa crape, crapa.
Am un Huawei care la mine este de vreo 8 ani. Dar l-am primit gata folosit. Bateria inca este excelenta si nu am menajat-o. Incarc si de la 80% pana la 100%. Alte probleme ma supara la el acum de cand nu mai are actualizari.

| Curiosul999 explică (pentru Whitte):

Păi și cum se poate ca un Huawei de acum 8 ani de zile sa fie mai bun decât un Samsung? Câte ore te tine bateria la el? Pe mine la Samsungul meu mă ține vreo 7 ore foarte foarte puțin crying( crying( crying( parca zici că am iPhone