| Catalion a întrebat:

Vreau sa-mi repar windows-ul folosind CD-ul cu windows si in loc sa aleg obtiunea sa instalez windows-ul o sa aleg obtiunea repair. Sunt curios totusi daca o sa-mi searga cumva programele instalate ca e prima oara cand incerc asa ceva. Deci, cum e?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Nu se sterg programele, repara numai Windows.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Am încercat şi eu şi răspunsul este nu, pentru că în momentul când repari windowsul cu opţiunea respectivă meniul Setup va şterge complet sistemul de operare din calculator inclusiv înregistrările din registrul Windowsului.Deci va trebui să le reinstalezi sau dacă tot faci pasul cu instalarea, dă-i un fresh install că este mai bine.

| valy a răspuns:

Nu nu iti dezinstaleaza nimic. e optiunea de reparare...winking

| Incubus a răspuns:

Repararea windowsului nu presupune reinstalare lui ca doar de aceea se repara dar daca ai virusi nu se va rezolva problema ca nici virusul nu dispare, daca ai facut tu ceva si e intr-o aripa mai bine fa un upgrade chiar daca este aceeasi versiune ca asa windu va reveni la setarile standard si se vor ilocui fisierele dezafectate sau lipsa, faza e ca nu se sterge nimic iar daca dupa observi ca nu mere ceva(prog) este pentru ca avea un fisier defect de care se folosea wind si care probabil il si incetinea prin erori repetate.
Oricum ce vrei tu sa faci este doar pentru cazuri care nu sunt grave(din moment ce tu ai uitat sau nu ai vrut sa spui si de ce vrei sa faci asta, poate sunt alte metode si mai bune de a obtine cea ce vrei)sa nu uit upgrade-ul se face din cd nu dupa net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa instalez si eu windows-ul va rog