| erichlemny a întrebat:

Vreau sa sterg un fisier din computer dar nu ma lasa, imi zice'file in use. please close it to delete' sau ceva. cum il sterg?

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Nu reusesti deoarece fisierul pe care doresti sa il stergi este deja accesat de tine si nu l-ai inchis. Inchide fisierul deschis dupa care il poti sterge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe bara aia albastra de jos si apoi pe tas manager.In fereastra ce se deschide dai pe processes si in lista de procese cauti acel program.dai click dreapta pe program si apoi end task.Asa se va inchide acel proces. Apoi mergi din nou unde ai programul si sterge-l.

| SDana a răspuns:

Nu reusesti deoarece fisierul pe care doresti sa il stergi este folosit. Poti incerca cu un restart computer si-l stergi apoi.