| Nikolassss a întrebat:

Vreau sa stiu care firma de procesoare este buna AMD sau INTEL astept pareri(am un amd dual core 5800+, skt am2, 2, 9 ghz + hd 5670 512mb ddr5 128 bit si merge groaznic la jocuri)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce jocuri? Dar cata memorie RAM ai? Asta n-ai specificat. Configuratia ta e bunicica pentru jocurile din ziua de azi. Poate ca problema n-ar fi de natura hardware. Dar depinde de ce jocuri e vorba.
In general, INTEL-ul e peste AMD. Dar asta nu inseamna ca trebuie evitat AMD-ul. Ofera performanta decenta la preturi foarte accesibile.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe
incearca amd phenom 2 x4
sau Intel i3 sau i5
parerea mea la pret e mai bun amd si are 4 nuclee
iar i3 are doar 2 si i 5 are tot 4 dar e mai scump
la performante intelu
la pret amd