| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urc pe youtube niste secvente dintr-un anime dar am auzit ca sunt protejate cu copyright, cum pot sa le bag pe youtube fara sa am probleme cu copyright-ul?

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

NU cred că reușești. Ți le va șterge youtube.

| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa pui numele original, nici macar sa nu mentionezi numele original al anime-ului si nu vei avea probleme! Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Din cate stiu eu copyright e dupa sunet nu titlu

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e dar cei de pe youtube cauta dupa titlu sau descriere asa ca nu te poata gasi... big grin Stiu ce vorbesc, am si eu foarte multe video-uri happy

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Youtube nu sta sa caute copyright material, totul e automat dupa contentid si asta in cazul in care firma respectiva e in baza de date, oricum daca nu faci bani pe contul de youtube slabe sanse sa iti blocheze videoclipul asa ca stai linistit..mai multe citeste aici https://support.google.com/youtube/answer/2797370?hl=en

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine nu stia asta? Eu am zis clar ca se cauta dupa titlu si descriere, scuze ca am uitat sa adaug ca se cauta automat... big grin

| iamcringe a răspuns (pentru lpavel):

E in regula daca scriu in descriere cateva randuri aratand ca nu detin video-ul?

| lpavel a răspuns (pentru iamcringe):

NU! Degeaba vei scrie! Ti-am zis singura scapare sa nu scrii in titlu si descriere numele original sau nimic ce s-ar putea asemana cu titlul original!