| pvg a întrebat:

Vreau sa vad daca ip-ul meu este unul real va rooog accesati aceasta pagina
http://192.168.1.35/ si ce va apare va roog sa-mi ziceti
SCUZE CATEGORIA

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala nu e ip tau real, e ip retelei tale locale (ip alocat de router). ip tau real il poti afla chiar si online...

acesand site ul

http://whatismyipaddress.com/

oricum, si cu ip real nu o sa iti poata acesa nimeni probabil calculatorul, pentru ca cel mai probabil nu este un ip public (asta tine de isp).

| VladGH a răspuns:

Cum adica real ma? Eu stiu ca este ip static( care nu se schimba) si ip dinamic(care se schimba dupa oricare pornire al modemului). Nu stiu ce faci tu acolo dar, incearca si dezactiveaza Windows Firewal apoi mai fa o proba.

| VladGH a răspuns:

AA am uitat sa-ti spun ca nu se deschide nimic, scrie ca nu poate gasi asa ceva.

| Jorah a răspuns:

Ala e ip din root. Cum sa ne mearga noua? noi avem altele. Si ce vrei sa zici prin real? ca sa apara ceva cand intri pe ip ala trebuie sa instalezi apache care e un server. Ip ala mai e sinonim cu localhost. In fine, daca vrei sa stii mai multe da-mi pm.

| suntserios a răspuns (pentru Jorah):

Lasa sa nu iti dea pm, ca nu prea stii ce spui. nu e deloc sinomin cu localhost, localhost e 127.0.0.1, ala e ip lui din reteaua locala.