| Geeorgee a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri cu masini pentru windows 7; 3, 44GB; Pentriun(R) Dual-Core CPU E5200 2.50GHz 32-bit Operating sistem

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Abandoned2 a răspuns:

Georgee, scumpule, intotdeauna, absolut intotdeauna placa video nu e de omis! Cu aia este posibila joaca pe PC! Mentioneaza si placa video!

| PaulCCraciun a răspuns:

Toata seria dirt(1, 2,3) nfs(shift 1 si 2, hot pursuit, the run), GRID, Driver San Francisco, WRC-FIA world rally Championship(1 si 2).

| Alecsx25 a răspuns:

George ai putea incerca Dirt2 e tare jocul, parca sunt masini reale. Trebuie sa faci curse cu drifturi. Sper sa-ti placa!

| Geeorgee explică:

Placa e de 512 mb ce jocuri cu merg cu placa asta?

| Geeorgee explică:

512 mb e buna ce jocuri asa mai bune mi ar incapea?

| Abandoned2 a răspuns (pentru Geeorgee):

Nu ne interesează cât de mare e memoria video/grafică, ci procesorul grafic! Nvidia GTS 450, AMD/ATI HD 6570. Cam aşa ceva!

| Geeorgee explică (pentru Abandoned2):

Ati hd scuze!

| Abandoned2 a răspuns (pentru Geeorgee):

ATI HD si mai cum? laughing Oricum, nu are cum sa fie prea veche, banuiesc. PC-ul il cumparat recent? Eu cred ca ai 4 GB RAM, nu 3, 44. Avand Windows 7 pe 32 biti nu dispui de toata memoria RAM, restul se pierde in alte componente, poate chiar in neant. Iti trebuie editia SP1 pe 64 de biti. Revenind la placa video, iti merg toate jocurile pana in 2010 sigur, exceptand cele care au nevoie de procesor quad-core ca sa functioneze optim. Nestiind sigur modelul, pentru ca nu l-ai mentionat, nu-ti pot garanta fix ce jocuri, ce gen, ar merge. Doar estimativ.