| RRobert7770 a întrebat:

Vreau si eu un audio driver pentru windows xp sp3 pentru ca am incercat sa bag pe sp3 din alea pentru sp1 si n-a mers iar pentru sp3 nu gasesc bune.
Link de download!
FUNDA!

13 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu, esti tamaie! Nu are nicio treaba sp-ul! Driverele le gasesti la producatorul placii!

| Claudiusniper a răspuns (pentru K0sti):

Sau cu programe gen Driver Easy.

| K0sti a răspuns (pentru Claudiusniper):

Doar la producator, sau dupa hardware id! Nu cu porcarii de programe!

| DjNick112 a răspuns:

Ce model e placa de baza?

| gladitor a răspuns (pentru DjNick112):

Ma omule ce are de afacere placa de baza, placa de sunet trebuie

| DjNick112 a răspuns (pentru gladitor):

Ma desteptule, m-ai enervat, dupa ce ca habar nu ai pe ce lume traiesti, nici pe altul nu asculti, de asta am facut cont pe TPU sa ajut lumea, meriti un sut in fund acuma, bai desteptule, nici macar nu ai specificat daca ai placa audio incorporata sau dedicata, pentru ca nu ai specificat am ramas la ideea ca ai incorporata, mai puță, cum vrei sa gasesti driver mai usor daca ai placa incorporata? e mai greusa tetectezi modelul de la placa cu programe decat sa te uiti sa vezi ce model de placa de baza ai..nu-ti mai spun nimic, fa ce vrei!
P.S. Asa cum au spus si ceilalti utilizatori, nu are legatura cu SP3, ai instalat tu de unde nu trebuie. Tot ce conteaza la driver este windowsul si pe catibit e 32 sau 64, nu conteaza daca SP1, sau SP2 sau ce culoare are monitorul sau daca merge bine tastatura

| gladitor a răspuns (pentru DjNick112):

Ma asa ziz desteptule, la mine placa de baza este Intel da placa audio realtek

| DjNick112 a răspuns (pentru gladitor):

rolling on the floor))))))) Si care e problema? Vrei sa fie si placa de sunet tot Intel?> Vezi ca te contrazici singur, Intel e procesorul la tine laughing

| gladitor a răspuns (pentru DjNick112):

Ma suiak, vai de viata ta vezi ca n-are de afecere aici placa de baza cu placa de sunet ...atunci tu de ce cereai modelul la placa de baza rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| DjNick112 a răspuns (pentru gladitor):

Mai PUȚĂ bealgă, daca placa de sunet si placa video este incrporata, daca si modelul de la placa de baza, poti usor sa gasesti driver la tot pe siteul oficial al brendului. De ex, tu ai o placa de baza Asus, poti sa ai o placa audio realtek, poti avea o placa video Nvidia sau ATI, si poti avea un procesor INTEL sau AMD intelegi? Asta e legautra, totul incorporat, dar degeaba iti explic tie ca tot nu ai sa intelegi, ai mintea cam incuiata

| gladitor a răspuns (pentru DjNick112):

Da vad ca insfirsit ai inteles faza ma bucur...dar de ce sa ne complicam asa, nu mai bine sa ne uitam ce model avem la placa de sunet si mai usor de gasit driverul necesar

| gladitor a răspuns (pentru DjNick112):

In sfirsit ai inteles faza ..cam greu da nu-i nimic se mai intimpla

| gladitor a răspuns:

Ce model ai la placa audio?