| Radu_7899 a întrebat:

Vreau urgent un site cu HDD ieftine!

5 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu exista, toata au pretul la fel.

| introduaicinumele a răspuns:

Dupa furtunile de anul trecut din Taiwan HDD-urile s-au scumpit muuuuult rau de tot sad mai de mult vazusem un hard de 1 tb cu 250-300 lei si acum pe acelasi site l-am vazut cu 600, o data fost si 650 lei! si eu am nevoie, de la un timp am nevoie de mai mult spatiu, luasem mai de mult un hard de 1 tb cu vreo 350 lei, si acum cand vreau inca unul, prea scump! cu banii de 2 harduri de 1 tb (nu-mi place cele mai mari de atat, daca se buleste pierd prea multe date!, adica daca ai mai multe harduri si se strica unul, sti ca nu ai pierdut tot, recomand un hard mai incet, cu 5200 rotatii deorece sunt sanse mai mici sa se strice, decat unul rapid, asa ca un hard rapit pentru jocuri si windows este bun si unul incept pentru pastrare de fisiere, sau pentru pastrare un hard extern, tot scumpe sunt momentan happy
asa sa revenim, cu banii de 2 hdd de 2 tb imi iau o placa video noua, super puternica! un studiu zice ca prin 2013 hardurile isi vor reveni la preturile initiale, si cica vreo 40% din comanda de harduri pe nivel global a fost anulata, din cauza furtunilor happy partea buna este ca s-au ieftinit SSD, dar unul de 120 GB tot vreo 300-400 lei este...

Deci asteapta sa se ieftineasca! si nu iti recomand sa iei de la second hand! nu sti cate bad sectors are sau cat de tare caraie la cate picioare i-a dat!

| Radu_7899 explică (pentru introduaicinumele):

Mi-am cumparat calculator pe piese si lipseste doar HDDlaughing, nu mai pot astepta inca 2 anistraight face

de pe ce site sunt cele mai ieftinestraight face?

| introduaicinumele a răspuns (pentru Radu_7899):

Nu stiu exact, uitate pe PC garage: http://www.pcgarage.ro/hard-disk-uri/
Bafta!

| Drax a răspuns:

Mediagalaxy.ro