| Zatharra a întrebat:

Windows 8! Pro sau contra? Argumente.

Răspuns Câştigător
| Bogdan_9316 a răspuns:

Numărătoarea inversă până la lansarea versiunii finale se execută. Microsoft a lansat ieri așa-numita versiune preview lansare a Windows 8. ELEKTRONIKPRAXIS aprins la fiecare 4 argumente pentru și împotriva noului sistem de operare de la Redmond.

În primul rând (Pro): În cele din urmă o concurență reală pentru iPad

Unii analiști și experți de piață se așteaptă ca în cele din urmă cu Windows 8 o challenger iPad puternică intră pe piața comprimat. Comprimatele Android nu au îndeplinit așteptările până acum - doar tablete low cost, cum ar fi Kindle de foc au fost capabili de a cuceri o nișă. De asemenea, HP si RIM nu au comprimat cu viziuni lor.

În colaborare cu partenerii hardware-ul puternic Microsoft ar putea face de fapt, acum o breșă în cetatea Apple, astfel încât așteptările multor observatori.

În al doilea rând (Con): În lupta împotriva Apple ar putea fi Microsoft IT Wile E. Coyote

Cine nu știe aventurile de desene animate din Coyote Wile E. Coyote, care a încercat din nou și din nou, pentru a prinde Roadrunner, este cele mai ciudate trucuri si tehnici pot gândi și încă nu reușește întotdeauna? Doar să ia, uneori, de la încercările de Compania din Redmond a Storm cetatea de Apple. Un exemplu: smartphone de operare sistemul de operare Windows Phone este într-adevăr o încercare interesantă și destul de succes pentru a copia iOS de la Apple nu este rușine. Cu toate acestea, a fost capabil să câștige până în prezent în piața smartphone nu este durabilă - ciuda mai multor încercări și corpolent anunțuri.
Windows 8 ar putea înflori pe piață comprimat cu aceeași soartă. Deoarece cu Apple iPad este atins cu siguranță, ceva epocal: Compania a creat aproape peste noapte o clasă de dispozitive care aceasta nu a fost anterior. Deci, Apple a reușit de asemenea să definească așteptările lor utilizatorilor de astfel de echipamente.

Până în prezent, aproape toți concurenții au eșuat, deoarece acestea îndeplinesc așteptările utilizatorilor la același grad. Comprimate Android au fost în urma experimentului nefericită cu versiunea comprimat optimizat de "fagure de miere" în primul rând, atunci când este arsă. Deci, Microsoft are cu sale de operare Windows 8 comprimate o lovitură liberă de nevoia de a sta. În cazul în care nu este, de a pune împreună un pachet de hardware și software care să răspundă așteptărilor utilizatorilor dominată de Apple pentru o tabletă sau mai bine încă depășește atunci nu e de mirare despre Microsoft rânjind comparații cu coiotul desene animate.

3 răspunsuri:
| ScarecrowFarmer a răspuns:

Contra! Mananca prea mult...
XP RULZ

| Bogdan_9316 a răspuns:

Am mai uitat sa zic!
Pro: Da, în cele din urmă un sistem de operare pe care cred ca Ram zumöhlt mai mult decât Windows Vista ar putea. Pentru ce? Ei bine, cu Windows 8 nu este, din păcate, nu mai este în control al unui program, dacă încetează sau nu. Când l-am închis, aceasta nu înseamnă că acesta se află în afara Ram. Nu există rezerve de Windows, în acest caz, înainte de program de timp pentru a păstra în memorie și să mențină. Nici o idee cum Windows mai rapid. Singurul lucru pe care Windows a înviat în ultimii 20 de ani, utilizatorii care au trebuit să cumpere hardware-ul mai repede au fost! Ferestre rahat!

| unknownn a răspuns:

Contra.
De ce?
Windows Sucks!