| TwoButterfly a întrebat:

Ziua buna@ all

Am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu ma pricep ce trebuie' sa fac si nici ce inseamna asta.
Sa va spun:
La calculatorul meu tot apare o iconita in bara de jos, este un scut de culoare galbena cu semnul exclamatiei (!) in interiorul lui. Cand dau clik pe iconita apare o fereastra Automatic Updates cu doua variante
1. Expres Install (Recommended) ( aici este bifat)
2. Custom Install (Advanced)

Apoi, o casuta cu Install si una Cancel. Am dat clik pe Install si s-au derulat acolo o serie de chestii, am asteptat putin si dispare scutul, dar, nu pentru mult timp, pentru ca dupa cateva secunde apare iar sad
Nu stiu ce vrea sa imi spuna.

Va rog mult, care stiti, ajutati-ma si pe mine cu un sfat bun. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Tzuna a răspuns:

Daca vrei sa te scapi de semnul exclamarii, da clic pe strat, dupaceea clic dreapta pe my computer, properties, mergi in tabul de sus "Automatic update" sau "windows update" ceva de genu si acolo bifezi prima bulina, adica "install updates automatically (recomadet)" ...asta in caz ca ai windows xp

la windows 7 dai clic pe strat, clic dreapta pe my computer, properties, in coloana din stanga dai clic jos de tot pe "windows update" dupa aia tot in stanga dar sus dai clic pe "change settings" si acolo dai pe sagetuta aia din mijloc un clic si alegi din nou "install updates automatically (recomandet)"

Bafta! happy

| TwoButterfly explică (pentru Tzuna):

Buna!
Si daca scap de el, asa cum mi-ai spus sa procedez( app. este Windows xp), scap doar vizual, sau se rezolva si problema? pentru ca alerta asta imi zice ceva, sa fac ceva ceva, nu? Pana astazi nu a fost, nu's ce i-a venit asa?! Sunt derutata maxim, crede-ma. Am tot intrebat, nu doar aici pe site, si am primit tot felul de raspunsuri si solutii, nu stiu ce sa fac, nu stiu ce raspuns sa aleg, imi este teama sa nu stric ceva.
Iti multumesc mult pentru raspuns, frumos gestul tau, dar, crede-ma, nu stiu ce varianta sa aleg... Spune-mi sincer ca, 100%, raspunsul tau este cel bun, poti face asta, please?

| TwoButterfly explică (pentru Tzuna):

Hai, ca tot eu sunt, stresul zilei...
Sa stii ca m-am uitat la ce mi-ai recomandat si am observat ca acolo este deja bifat, la Automatic straight face

6 răspunsuri:
| Tzuna a răspuns:

Daca vrei sa te ajut sa scapi definitv de chestia aia, pentru ca te streseaza la maxim cum ma streseaza si pe mine, baga in lista de mess "dannyman_raper" si iti dau toate indicatiilehappy

| Onio a răspuns:

PC-ul tau isi face automat upgrade, si asta este bine, nu te speria happy. Daca te intreaba de instalare, dai ok dar tot timpul la (Recommended).
Mai pe scurt, PC-ul tau se face mai destept tongue

| TwoButterfly explică (pentru Onio):

Si, pc-ul meu, se face destept asa de la sine putere?
Instincul imi zice ca nu este okay. straight face Da' merg pe raspunsul dvs. sir. Multumesc frumos pentru raspuns, apreciez!

| Onio a răspuns (pentru TwoButterfly):

Da, deoarece internetul, programele de pe internet se dezvolta, aceste upgrade-uri sunt necesare pentru PC-ul tau, pentru a tine pasul cu evolutia internetului.