| Anonimuserr a întrebat:

Am abonament Easy 6 si am sunat pe Orange am vorbit 35 de minute cat ma va costa? cat este tariful in alte retele Orange Cosmote? Cat voi plati in Ron in Orange la 35 de minute?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr explică:

Eu cat trebuie sa dau in lei? Ca eu platesc in LEI RON nu Euro.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Invata sa te exprimi. Tu ai abonament Vodafone de 6 euro si ai vorbit in Orange (deci minute nationale) 35 minute?
Daca da, treaba e cam asa:
tu ai 50 minute si SMS nationale pe care le primesti lunar la data la care se emite factura.
Deci cele 35 minute se scad din minutele nationale disponibile la momentul apelului. Daca aveai minim 35 disponibile ai noroc, nu vei plati nimic in plus la factura. Daca consumasesi deja din minute e cam nasol ca la genul asta de abonament depasirea minutelor incluse e scumpa adica 0.210€/min.
Dar poti forma *123"# apoi tasta apel (verde/receptor verde) si vei primi mesaj instant cu minutele disponibile si costul suplimentar. Atentie! Poate dura cateva ore din momentul apelului pana iti indica corect. In functie de rezultat pui bani deoparte pentru urmatoarea factura. Costul/minut pentru depasire de minute si caracteristicile abonamentului tau le gasesti pe siteul Vodafone.

| 5SNZ a răspuns:

Dai la *123# si iti dau ei mesaj si o sa iti spuna cost suplimentar cat ai