| Ben1234 a întrebat:

Am aplicația Newpipe o folosesc ca alternativa a aplicatiei Youtube dar când vizionez videclip-uri de 50 de minute de pana la 2 ore imi apare acesta eroare:

java.lang.OutOfMemoryError: Failed to allocate a 100812 byte allocation with 41466 free bytes and 40KB until OOM
at dalvik.system.VMRuntime.newNonMovableArray(Native Method)
at android.graphics.Bitmap.nativeCreateFromParcel(Native Method)
at android.graphics.Bitmap.access$100(Bitmap.java:35)
at android.graphics.Bitmap$1.createFromParcel(Bitmap.java:1 798)
at android.graphics.Bitmap$1.createFromParcel(Bitmap.java:1 790)
at android.widget.RemoteViews$BitmapCache.(RemoteViews.java :1106)
at android.widget.RemoteViews.(RemoteViews.java:2177)
at android.widget.RemoteViews.(RemoteViews.java:2169)
at android.app.Notification$BuilderRemoteViews.(Notificatio n.java:5552)
at android.app.Notification$BuilderRemoteViews.clone(Notifi cation.java:5564)
at android.app.Notification$BuilderRemoteViews.clone(Notifi cation.java:5550)
at android.app.Notification.cloneInto(Notification.java:179 3)
at android.app.Notification.clone(Notification.java:1711)
at android.app.NotificationManager.notify(NotificationManag er.java:182)
at androidx.core.app.NotificationManagerCompat.notify(Notif icationManagerCompat.java:230)
at androidx.core.app.NotificationManagerCompat.notify(Notif icationManagerCompat.java:211)
at org.schabi.newpipe.player.notification.NotificationUtil. createNotificationIfNeededAndUpdate(NotificationUtil.jav a:79)
at org.schabi.newpipe.player.notification.NotificationPlaye rUi.onPaused(NotificationPlayerUi.java:78)
at org.schabi.newpipe.player.Player$$ExternalSyntheticLambd a22.accept(R8$$SyntheticClass:0)
at j$.util.a.forEachRemaining(SourceFile:0)
at j$.util.stream.i2.forEachOrdered(SourceFile)
at org.schabi.newpipe.player.ui.PlayerUiList.call(PlayerUiL ist.java:88)
at org.schabi.newpipe.player.Player.onPaused(Player.java:11 29)
at org.schabi.newpipe.player.Player.changeState(Player.java :1066)
at org.schabi.newpipe.player.Player.updatePlaybackState(Pla yer.java:998)
at org.schabi.newpipe.player.Player.onPlayWhenReadyChanged( Player.java:958)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl.lambda$updat ePlaybackInfo$22(ExoPlayerImpl.java:1992)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl.$r8$lambda$x PRvbbAFEXpRipm4zHUUlaXa8_c(ExoPlayerImpl.java:0)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl$$ExternalSyn theticLambda15.invoke(R8$$SyntheticClass:0)
at com.google.android.exoplayer2.util.ListenerSet$ListenerH older.invoke(ListenerSet.java:330)
at com.google.android.exoplayer2.util.ListenerSet.lambda$qu eueEvent$0(ListenerSet.java:214)
at com.google.android.exoplayer2.util.ListenerSet.$r8$lambd a$NbKDn9xtItiyMgYZmjIx_Sv1FFQ(ListenerSet.java:0)
at com.google.android.exoplayer2.util.ListenerSet$$External SyntheticLambda1.run(R8$$SyntheticClass:0)
at com.google.android.exoplayer2.util.ListenerSet.flushEven ts(ListenerSet.java:236)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl.updatePlayba ckInfo(ExoPlayerImpl.java:2017)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl.updatePlayWh enReady(ExoPlayerImpl.java:2623)
at com.google.android.exoplayer2.ExoPlayerImpl.setPlayWhenR eady(ExoPlayerImpl.java:767)
at com.google.android.exoplayer2.BasePlayer.pause(BasePlaye r.java:111)
at org.schabi.newpipe.player.Player.pause(Player.java:1646)
at org.schabi.newpipe.player.Player.playPause(Player.java:1 658)
at org.schabi.newpipe.player.ui.VideoPlayerUi$$ExternalSynt heticLambda34.run(R8$$SyntheticClass:0)
at org.schabi.newpipe.player.ui.VideoPlayerUi.lambda$makeOn ClickListener$27(VideoPlayerUi.java:1408)
at org.schabi.newpipe.player.ui.VideoPlayerUi.$r8$lambda$Ps CE_Yd-jcDxLdmShO83lTESJIk(VideoPlayerUi.java:0)
at org.schabi.newpipe.player.ui.VideoPlayerUi$$ExternalSynt heticLambda38.onClick(R8$$SyntheticClass:0)
at android.view.View.performClick(View.java:5246)
at android.view.View$PerformClick.run(View.java:21256)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:739)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)
at android.os.Looper. loop(Looper. java:145)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:6917 )
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:372)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.r un(ZygoteInit.java:1404)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java: 1199). Cum o pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa ti updatezi androidul, go for it.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu da-ne si codul aplicatiei daca ne-ai dat eroare, ca altfel...

| carevaescu a răspuns:

Fa update.

| carevaescu a răspuns:

Da un link cu videoul care creează problema, si descrie in ce moment al videoului se întâmplă?

| Ben1234 explică (pentru carevaescu):

La orice videoclip mai mare de 40 de minute îmi da eroarea, acesta îmi apare la un minut 1-2 de la începerea videoclipului.

| carevaescu a răspuns (pentru Ben1234):

Pot confirma că la mine nu da eroare indiferent de lungimea videoului.
Folosesc NewPipe 0.25.2 pe android 13

| Ben1234 explică (pentru carevaescu):

Folosesc aceași versiune dar pe android 5.1.1.

| Ben1234 explică (pentru carevaescu):

Pot sa îi fac ceva la aceasta aplicație sa nu îmi mai apară eroarea?

| carevaescu a răspuns (pentru Ben1234):

Scuze, nu stiu

| carevaescu a răspuns (pentru Ben1234):

Daca ai posibilitatea sa ti updatezi androidul, go for it.

| THRUSTMASTER a răspuns:

Iti recomand revanced.

| THRUSTMASTER a răspuns:

Nu vrei sa vezi si revanced cum e?