| Rased1233 a întrebat:

Am cumparat de la cineva un Huawei y6 2019 si l-am resetat din fabrica și când s-a deschis imi apare sa introduc pinul pe care l-a avut telefonul.
Am întrebat și fostul proprietar dar nu il mai stie.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Aparent nu foarte mare lucru, daca nu mai știe pinul probabil sa fie furat sad
Eu nu cred că un om și-a uitat pinul la telefon.
Mi se pare că singura șansă ar fi sa îl duci la un service sa îl deblocheze, bineînțeles, contracost.
Altă soluție nu prea ai

2 răspunsuri:
| Vali2023 a răspuns:

Buna, exista o posibilitate, dar nu sunt sigur ca functioneaza.https://m.youtube.com/......tps?/watch Incearca si vezi daca merge. Mai era o varianta de resetare cu stergerea parolei doar din cele 3 butoane. Succes

| GabrielIstrate20 a răspuns:

Treaba asta o am si eu dar cu un telefon Samsung tot asa aceeasi poveste ca la tine numai ca la mine e cu parola desen