| cupiak12 a întrebat:

Am cumpărat și eu 2 gift card-uri Google Play din Italia și nu le pot activa. Mă ajutați, vă rog, cum să fac să am soldul?

1 răspuns:
| Korkodeln a răspuns:

Daca nu le-ai activat la casa cand le-ai luat poti sa le arunci, daca ai bonul cu care le-ai cumparat, mergi la magazinul respectiv sa le activeze daca vor.

In general am vazut romani pe afara care "sparlesc" cate un card Google, Amazon, Apple si asa mai departe, de obicei sunt la casa si nu sunt cine stie ce bine pazite, de ce, pentru ca neactivate nu au nici o valoare si numai magazinul care le vine de poate activa, sunt inseriate. Bine, oricand pot gasi fraieri care sa le cumpere, 10EUR pe un card de 50EUR, e o afacere, nuwinking?