| boysandflowers48 a întrebat:

Am facut recent abonament la Digi (am luat 3 cartele mai exact)
Oare dupa cat timp pot lua telefon de la ei?
Online sau fizic, nu conteaza

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tot ai fost la ei si ai facut abonament, de ce nu ai intrebat acolo, direct la sursă?
Ai vazut ce raspuns ti-a dat unul.

Bula
| Bula a răspuns:

Digi NU vinde telefoane "la abonament".
Mergi la o caserie sau pe site-ul lor, alegi telefonul dorit si il platesti integral sau in cateva rate, fara dobanda).
Astfel nu platesti dublu telefonul, pe durata contractului (ca la multe alte firme) si poti avea un abonament avantajos, ieftin si bun.

| KovacsB a răspuns:

La ce internet ai la Digi, o sa renunti repede la ei.

| alieNusss a răspuns (pentru KovacsB):

Nu cred. Digi sunt tot ca și internet. Eu am de la ei de 30 de ani. Niciodată nu a picat. Vorbesc de internetul fix. Nu pe mobil. Acolo e altceva?

| KovacsB a răspuns (pentru alieNusss):

Depinde,la mine in oras fixul e praf, au venit cu fibra optica, si aveam download cu 70Mbps la abonament de 1000.
Noroc ca nu renuntasem la Vodafone la abonament de 500 aveam download de 350-400.
Cat despre mobil, ultimii doi ani am avut doua abonamente de la ei. Vorba aia doi lei dai doi lei face.
Internetul praf, lent sau deloc, chiar daca am semnal 5G full.
Si apoi chiar nu conteaza ce crezi tu.