| Mario1994 a întrebat:

Am o întrebare, cei care au Huawei P10 lite, se vad clar pozele voastre daca dati zoom mai mare? De exemplu o poza cu un loc si sunt flori la distanta, dai zoom mai mult pentru a vedea florile, vezi florile blurate la zoom maxim? La mine daca dau la zoom mai mare, se vede blurat. De ce? Am tot Huawei P10 lite. Din apropiere se vede clar!

3 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

La orice imagine, cand o maresti, se vede prost. Pentru ca nu se mareste fiecare bucatica, ci se distanteaza intre ele componentele imaginii. Iar intre ele, "aparatul" baga ce crede el de cuviinta, nu ce era in realitate.

| crowleyburgon a răspuns:

E normal, eu am iPhone 5s si cand dau zoom se vede groanznic.
Singurul telefon vazut pana acum care sa aiba claritate cand dai zoom pe poza este Samsung Galaxy S8.

| Anonim2562646246346 a răspuns:

E normal sa se vadă puțin blurat. La banii ăștia oferă oricum multe. N are cum sa se compare cu camerele telefoanelor mai scumpe, ma refer la detalii. Și eu tot P10 lite am.