| Alexxxxxandraxxx a întrebat:

Am o problema cu un Samsung S4. Bateria se incarca incet. Mult mai incet inainte. Se descarca si cand sunt on pe whats app chiar daca il tin la incarcat. Ma intreb care e problema si cum o pot rezolva repede!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Bateriile au si ele o durata de viata, iar S4 si-a cam trait viata, sa zic asa.
Fostul meu telefon, tot S4, e la maica-mea, si chiar ieri mi-a zis ca dupa o incarcare completa, s-a jucat cam 2 ore Sudoku, si a ajuns deja la 48% (netul oprit, luminozitatea la jumatate).
Ma incearca gandul sa-i caut pe Amazon o baterie noua.

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ca bateria e pe moarte.
pune un video in you tube de ex si vezi cat consuma. un consum normal e undeva la 3% in 10 minute. daca e mult mai mare eu as incerca sa pun o baterie noua.

| Alexxxxxandraxxx explică (pentru gelu1970):

Am rezolvat, era de la cablu. Cum am schimbat incarcatorul. Cum se incarca normal. Multumesc de raspuns