| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac, am cartela Vodafone dar nu imi merge 4g deloc, imi merge doar h si h+.Ce e de facut ca nu mi-o mers niciodata de cand am cartela? Adica de vreo 6 ani de zile, telefonul meu suporta 4g si 4g lte.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

Da restart la telefon.E posibil sa fie bruiat semnalul

| narcis2712 a răspuns (pentru gabriel2004o):

Pe toate telefonanele pe care le-am avut tot h si h+ am avut

| Alin5644466 a răspuns:

Poate stai într-o zona cu mai putin semnal daca stai la sat

| gdsjdpUAS a răspuns:

Am trecut și eu și trec prin asta. Am sunat la ei, la tote instituțiile posibile am fost și fizic și concluzia a foat ca nu pot face nimic. Când îmi cade semnalul total eu personal îl pun pe mod avion o secunda îl scot din mod avion și revine semnalul. Asta e tit ce am reușit.
Încearcă și la setări sa vezi dacă e setat pe 4g sau dacă cumva ești intr-o zona mai fără semnal suna la ei și vezi pe cati g funcționează rele-ul din Zona. La mine e 3 g deci degeaba are 4 g optiunea dacă rele-ul e de 3. trebuie setat și telefonul pe 3 și merge.
Știu ca e frustrant! Îmi pare rău

| narcis2712 a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Ii pus pe 4g dar ma dispera ca nu merge