| sucuenalcndkbxhsn a întrebat:

Am un a14 si mi-a cazut din pat pe parchet, nu s-a crăpat dar arata foarte blurat si pixeli, ce pot să-i fac sa își revină inapoi ca repet nu este ciobit

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa-i faci nimic, de aceea trebuei sa-l duci la reparat, ca-i probabil vreo placuta de baza crapata, la interior.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa scapi telefonul pe jos asa de fraier esti? L ai stricat trebuie schimbat displayul nu ai alta solutie deoarece se va extinde defectiunea si nu va mai functiona ecranul, si daca este in garantie nu il vor repara gratuit deoarece defectiunea este facuta de tine nu l ai cumparat stricat. Asa ca scoate multi bani sa il repari.

| Hyperion7 a răspuns:

L-ai putea duce pe garanție in service, însă având în vedere că e șoc mecanic, nu știu ce să zic.
Da tu încearcă, n-ai nimic de pierdut.

| trophin a răspuns:

Patul tau e lipit de tavan?

| AndreiAndu96 a răspuns:

Cel mai probabil un pin dezlipit la procesorul video. Deci solutia du-l la un service.