| Alexalice10 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s2 si cand incerc sa ma conectez la wi-fi acasa imi zice tot timpul ca se cauta adresa ip sau ceva de genul asta. I-am bagat parola corect, stiu sigur, dar nu stiu cum sa fac sa imi mearga. E de la romtelecom cred. Mai am acasa inca o retea de la upc sau rds, dar aceea merge perfect. Ce pot sa fac sa mearga si asta?

Răspuns Câştigător
| Blade82 a răspuns:

In router adauga adresa de MAC a telefonului la dispozitive agreeate si ii dai manual adresa de IP. Astfel routerul va avea adresa de IP gata stabilita si nu va trebui sa ii acorde alta.