| puscahoreangaion a întrebat:

Am un telefon Nokia 6070 si nu ii mai merg tastele ce trebuie sa fac sa-l duc in service sau cum pot schimba placa de baza sau se schimba placa de baza cu tot cu eran

2 răspunsuri:
| palpAbil1real a răspuns:

Exista 2 solutii adevarate nu ce o sa raspunda oricine:
1.Il duci la un service
2.Iti iei altulwinking
Poti schimba placa de baza care este fara ecran fiindca ecranul se prinde pe placa de baza insa asta e ca si cum ai avea un alt telefonwinking
Placa de baza este ca un loc de parcare iar ecranul e ca masina. Daca iti schimbi locul de parcare inseamna ca numai ai acelasi loc de parcare nu?

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

No. stai linistit. nu e chiar asa grav precum pare. daca deschizi telefonul (cu grija) vei vedea ca sub tastatura exista i mica placuta de taste. care se preseaza pe placa de baza la modelul asta. o iei frumos si o cureti cu spirt. inclusiv contactele de pe placa de baza. il lasi la uscat, il montezi si voila big grin daca nu merge asa. poti sa-l arunci tongue