| Bulgarugabi a întrebat:

Am un telefon Nokia c2-01 si nu merge netu.am facut setarile si am activat si internetu.la setari cand vine sms de instalare sau salvare imi spune "numai 70 seturi permise, setari eliminate" va rog help me

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde în ce reţea...

Şi depinde cum ai făcut setările.

| Bulgarugabi explică (pentru bursuc001):

Reteaua Orange, si setarile sunt facute de la *100# servicii, setari automate....si cand imi vine setarile sa le instalez imi zice numai 70 seturi permise, setari eliminate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Am o întrebare cam aiurea, dar trebuie s-o pun ( că aşa lasă de înţeles mesajul Orange ) : Ai încercat să faci "setări automate", de pe acest nr de telefon, de 70 de ori ( socotit de când ai nr de telefon )?

Deoarece, din mesajul lor, asta se înţelege...

Eventual, să încerci să faci setările MANUAL, aşa cum sunt pe pagina OFICIALĂ - vezi linkul :
http://www.orange.ro/enjoy/mms/main-activare-ro.html

Dacă nici aşa nu reuşeşti, atunci să suni la "Serviciul Clienţi" ( sau să mergi la un Orange Shop cu telefonul ) şi să le explici situaţia : s-ar putea să fie o eroare...

Toate cele bune.

| Bulgarugabi explică (pentru bursuc001):

Am resartat tel cu setarile din fabrica si apoi le-am facut din nou si acum imi merge.

| bursuc001 a răspuns (pentru Bulgarugabi):

Atunci e ok.

Toate cele bune.